Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wymiana lamp ulicznych w Wodzisławiu. Blisko 300 opraw do wymiany

Facebook Twitter

297 opraw sodowych jest wymienianych właśnie na oprawy LED wraz z częściową wymianą słupów i systemem sterowania oświetleniem. Mają być oszczędności oraz efekt ekologiczny- słyszymy w Urzędzie Miast w Wodzisławiu Śląskim. Prace potrwają do jesieni.

Oświetlenie jest wymieniane w Parku Miejskim, na Nowym Mieście – ulice Rybnicka, Marklowicka, osiedle XXX-lecia (ulice Leszka i Przemysława), na Starym Mieście – obok Wodzisławskiego Centrum Kultury, na ulicach Małej, Stromej, Ofiar Oświęcimskich, Daszyńskiego, Ogrodowej i Cmentarzu przy ulicy Bogumińskiej.

Przede wszystkim poprawa efektywności energetycznej w Wodzisławiu Śląskim poprzez uzyskanie oszczędności energii i ograniczenie emisji CO2 do atmosfery.

– tłumaczą urzędnicy.

Projekt “Efektywne zarządzanie energią – wymiana opraw oświetleniowych na terenie miasta Wodzisławia Śląskiego” dofinansowany jest ze środków Unii Europejskiej, w ramach RPO WSL 2014-2020, poddziałanie 4.5.2. Niskoemisyjny transport miejski oraz efektywne oświetlenie – RIT. Kwota dofinansowania tego wartego blisko 2 mln zł projektu to 1,33 mln zł (według pierwotnych umów). To oznacza ponad 77-proc. wsparcie ze środków zewnętrznych.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj