Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wymień elektrośmieci w Rybniku. Otrzymasz za nie nasiona łąk kwietnych

Facebook Twitter

Wymień elektrośmieci w Rybniku, a w zamian za nie otrzymasz nasiona. I to nie byle jakie! Mowa bowiem o nasionach roślin, które wabią jakże potrzebne nam pszczoły.

Wymień elektrośmieci w Rybniku

Z okazji dnia pszczół – wymień elektrośmieci w Rybniku

20 maja, czyli dokładnie dziś przypada dzień pszczół. Z tej okazji Urząd Miasta Rybnika chcąc zadbać o jakże przydatne pszczoły, organizuje zbiórkę drobnych elektrośmieci, za które można otrzymać nasiona łąk kwietnych. Rosnące na takich łąkach rośliny wabią pszczoły oraz motyle.

Nasiona są rozdawane od 20 do 24 maja lub do wyczerpania zapasów, w Referacie Gospodarki Komunalnej (ul. Rzeczna 8). Tym razem opakowania nasion są większe – zachęcamy więc mieszkańców, chcących zaprosić do swoich ogrodów zapylaczy, by we wskazanych dniach odbierali paczuszki w zamian za dostarczenie niewielkich rozmiarów elektroodpadów. Przynosić można m.in. telefony, ładowarki, miksery czy baterie.

Zasady akcji:

  • 1 opakowanie przypada na 1 nieruchomość,
  • przyjmujemy drobne elektroodpady np. ładowarki, telefony, laptopy, monitory, miksery, baterie (minimum 20 sztuk),
  • ilość oddanych odpadów nie wpływa na ilość wydawanych opakowań nasion,
  • miejsce wydawania: punkt obsługi klienta na parterze w budynku przy ul. Rzecznej 8 w godzinach pracy urzędu (poniedziałek, wtorek, środa od 8.00 do 15.00; czwartek od 8.00 do 17.30; piątek od 8.00 do 12.30).

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 13 lipca 2024