Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wymyśl akcję, zgarnij kasę. Wodzisław szuka chętnych do działań proekologicznych

Facebook Twitter

Wodzisław Śląski zaprasza do składania ofert w ogłoszonym konkursie na realizację zadania publicznego w zakresie ekologii i ochrony zwierząt oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego.

Konkurs skierowany jest to stowarzyszeń i organizacji pozarządowych. Jak mówi Radiu 90 Michał Sobala, Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska wodzisławskiego magistratu liczy na różne pomysły, bowiem miastu zależy, aby jeszcze bardziej zintensyfikować działania i przez różne formy promować i mówić o ekologii.

Chcielibyśmy, żeby organizacje, które będą zgłaszały się do konkursu, przeprowadziły akcje edukacyjne, które będą przede wszystkim uświadamiać ludziom ile jeszcze mamy do zrobienia, szczególnie w zakresie ochrony powietrza atmosferycznego. Wiadomo, że już postęp pewien mamy natomiast chcielibyśmy intensyfikować te działania, wiadomo, że ten postęp nie jest wystarczający, dalej jeszcze mamy problem ze smogiem. Chcielibyśmy jak najwięcej informacji rozpropagować wśród mieszkańców, szczególnie wśród młodych mieszkańców, ile można zrobić dla tego, żebyśmy mieli powietrze czystsze, żeby się nam oddychało coraz lepiej i oczywiście, żebyśmy byli zdrowsi.

Termin składania ofert upływa 29 lipca, a w środki w konkursie wynoszą 20 tysięcy złotych. Więcej o tym temacie usłyszycie w jutrzejszym (11.07.) wydaniu Eko Patrolu Radia 90, zapraszamy w sobotę po godzinie ósmej.

Posłuchaj audycji Eko Patrol Radia 90

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj