Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wyniki matur już są, absolwenci odbierają swoje świadectwa dojrzałości

Facebook Twitter

Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała dziś wyniki matur. Maturzyści właśnie teraz, w swoich szkołach odbierają świadectwa dojrzałości. Monika Sokołowska z mikrofonem Radia 90 towarzyszyła absolwentom II LO im. Frycza Modrzewskiego w Rybniku.

wyniki matur

Zdałem? Z jakim wynikiem? Dziś absolwenci szkół średnich poznają wyniki matur

84,1% w skali kraju to wynik tegorocznych egzaminów maturalnych w skali kraju. Dane opublikowała już Centralna Komisja Egzaminacyjna, a abiturienci od rana mogli sprawdzać swoje wyniki w systemie. Najlepiej z zadaniami na egzaminie dojrzałości poradzili sobie licealiści: tu maturę zdało 88,6%. Spośród tegorocznych absolwentów techników maturę zdało 78,1%, a wśród absolwentów szkół branżowych II stopnia maturę zdało 17,4%. Maturzyści właśnie teraz w swoich szkołach odbierają świadectwa dojrzałości. Monika Sokołowska z mikrofonem Radia 90 towarzyszyła absolwentom II LO im. Frycza Modrzewskiego w Rybniku:

Jestem bardzo zadowolona z moich wyników. Z polskiego, z podstawy 88 procent, matematyka podstawowa 100 procent, a z angielskiego 98 proc. (…)

Maturzyści na swoje wyniki czekali prawie dwa miesiące. Jaki to był czas?

Starałam się o tym nie myśleć, ale przychodziły takie momenty w ciągu dnia, taki „piorun w mózgu”, że myślałam: „o nie, wyniki!”. I potem cały czas o tym myślałam, musiałam szukać czegoś co moje myśli odciągało. (…)

Poprawki dla tych, którym nie udało się zdać jednego z przedmiotów obowiązkowych: 20-21 sierpnia. A pozostali korzystają z najdłuższych wakacji w swoim życiu!

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 lipca 2024