Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wyniki wyborów do Europarlamentu. KO wygrywa w Cieszynie, Rybniku, Żorach, cały powiat rybnicki za PiS

Facebook Twitter

Mamy już pierwsze, oficjalne wyniki wyborów do Europarlamentu. W większości dużych miast wygrywa KO, chociaż Prawo i Sprawiedliwość zdołało utrzymać Jastrzębie-Zdrój. Wysokie poparcie dla KO w Ustroniu i Wiśle, a dla PiS w Istebnej.

Wyniki wyborów do Europarlamentu

Wyniki wyborów do Europarlamentu

PKW opublikowała już oficjalne wyniki głosowania w wyborach do Europarlamentu. Już wiadomo, że Koalicja Obywatelska – zwycięzca wyborów w skali kraju – triumfowała także w Cieszynie, Rybniku, Żorach – chociaż tutaj zwycięstwo było minimalne, bo zaledwie 0,22 procenta. Koalicja wygrała wybory także w  Knurowie, Radlinie, Wodzisławiu Śląskim, Raciborzu i w całym powiecie raciborskim oraz cieszyńskim, oraz w Kuźni Raciborskiej, Nędzy, Krzyżanowicach, Krzanowicach. Ogromnym, rekordowym  poparciem KO cieszyła się także w Wiśle gdzie na partię Donalda Tuska oddano ponad 60 wszystkich głosów, przy  15-procentowym poparciu dla PiS. Równie dobry wynik partia rządząca krajem wywalczyła w Ustroniu, gdzie zagłosowała na nią ponad polowa biorących udział w głosowaniu. W powiecie cieszyńskim KO wygrała także w Skoczowie i Goleszowie.

Na Prawo i Sprawiedliwość najwięcej wyborców zagłosowało w powiecie rybnickim, wodzisławskim, oraz w miastach Jastrzębie-Zdrój, Pszów, Rydułtowy, oraz gminach Godów, Gorzyce, Lubomia, Marklowice, Mszana. Na ten komitet najwięcej głosów oddano także w Pietrowicach Wielkich, Rudniku, Kornowacu oraz we wszystkich gminach powiatu rybnickiego – Czerwionce-Leszczynach, Lyskach, Jejkowicach, Gaszowicach i Świerklanach. Największym poparciem PiS cieszyło się Istebnej – to ponad 65 procent, przy 19-procentowym poparciu dla KO. Na PiS zagłosowano także w Strumieniu, Zebrzydowicach, Hażlachu, gminach: Dębowiec, Chybie, Brenna.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 13 lipca 2024