Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wypadek na drodze z Rybnika do Raciborza: 10 osób poszkodowanych [LIVE, FOTO]

Facebook Twitter

Wypadek na drodze z Rybnika do Raciborza: 10 osób zostało poszkodowanych. Przypomnijmy, po godzinie 5.00 w Pogrzebieniu na ulicy Kornowackiej, na śliskiej drodze czołowo zderzyły się osobowy bus marki Opel oraz toyota.

Wypadek na drodze z Rybnika do Raciborza.

Busem, który jechał w stronę Raciborza, podróżowali pracownicy jednej z pobliskich firm, osobówką kierowca i pasażer. Wszyscy mniej lub bardziej ucierpieli. Rozmawialiśmy z zastępcą komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Raciborzu, Rolandem Kotulą:

Roland Kotula: Na chwilę obecną koordynator działań medycznych, lekarz zespołu ratownictwa medycznego stwierdził, że stan jednej z osób się pogorszył. Według nomenklatury przy prowadzonym triarzu przy zdarzeniu masowym mamy 6 osób poszkodowanych tzw. czerwonych, czyli są to osoby o najwyższym priorytecie transportowym, medycznym i czterech poszkodowanych, którzy również wymagają pomocy i transportu medycznego, ale nazwijmy to w drugiej kolejności. Łącznie 10 osób jest poszkodowanych, wszystkie wymagają hospitalizacji. Ci, którzy byli najciężej ranni, już zostali zabrani. Jeden poszkodowany ten tzw. czerwony był w dobrym stanie, natomiast z upływem czasu stan zaczął się pogarszać.

Wypadek w Kornowacu

Ranni trafili do szpitali w całym regionie. Droga nadal jest zamknięta, według dyżurnego komendy raciborskiej policji, zostanie udrożniona najwcześniej po godzinie 9.00. Potwierdza to Roland Kotula:

Roland Kotula: Dla strażaków pozostaną jeszcze do usunięcia substancje ropopochodne, które wyciekły z obydwu pojazdów. Policja swoje czynności dochodzeniowe również musi zrealizować. W momencie, kiedy policjanci zakończą czynności dochodzeniowe, wraki zostaną usunięte z jezdni i te substancje ropopochodne, które pod pojazdami jeszcze się znajdują, strażacy również je usuną i wraki zostaną zabrane przez lawety.

Powtórzmy, ulica Kornowacka w Pogrzebieniu – to fragment drogi wojewódzkiej numer 935 – jest zamknięta, auta kierowane są na wyznaczone objazdy. Jak informuje nasz reporter jezdnia w miejscu wypadku jest bardzo śliska, podobne jak wiele innych w regionie. Okoliczności porannego wypadku wyjaśniają policjanci.

Więcej zdjęć:

Zobacz naszą relację live:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 20 marca 2023