Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wypadek na przejściu dla pieszych w Żorach. Do szpitala trafiło dwoje nastolatków

Facebook Twitter

Potrącenie nastolatków na przejściu dla pieszych. Policja w Żorach apeluje o rozwagę do kierowców, bo to kolejne takie zdarzenie w przeciągu zaledwie kilku dni.

fot.zory.policja.gov.pl

Trzy dni temu na przejściu dla pieszych kierowca potrącił 76-latkę, a dziś (26.03.) do szpitala trafiło dwoje nastolatków. Dziewczyna i chłopak zostali potrąceni na przejściu dla pieszych w rejonie skrzyżowania Alei Zjednoczonej Europy z ulicą Boryńską. Podczas gdy jeden kierowca ustąpił im pierwszeństwa, kierująca oplem, jadąca lewym pasem, niestety nie zatrzymała się przed pasami…

Do zdarzenia doszło dzisiaj (26.03.), około godziny 11.20 w rejonie skrzyżowania Alei Zjednoczonej Europy z ulicą Boryńską. Jak wstępnie ustalili policjanci 17-latkowie właśnie przechodzili przez oznakowane przejście dla pieszych, gdy zostali potrąceni przez samochód. Przed pasami zatrzymał się kierowca, który jechał prawym pasem i widząc dziewczynę i chłopaka prawidłowo zareagował ustępując im pierwszeństwa.

W tym czasie lewym pasem poruszał się opel, za kierownicą którego siedziała 28-latka. Niestety kierująca nie zauważyła co się dzieje na drodze i oplem wjechała w parę nastolatków. Dziewczyna i chłopak z obrażeniami ciała zostali przetransportowani do szpitala. 28-latka pochodząca z powiatu pszczyńskiego w chwili zdarzenia była trzeźwa. Za spowodowanie wypadku grozi jej nawet do 3 lat więzienia.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj