Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wypadek na wiślance w Ustroniu. 15-latek potrącony na pasach

Facebook Twitter

15- latek potrącony na przejściu dla pieszych w Ustroniu. Ranny w ciężkim stanie trafił do szpitala. Zdarzenie miało miejsce dziś (13.10.) przed godziną 7.00 w rejonie skrzyżowania ulicy Katowickiej z Akacjową. W nastolatka wjechał mercedes kierowany przez 87-letniego mieszkańca Wisły.

fot.cieszyn.policja.gov.pl

Poszkodowany by reanimowany na miejscu. Ratownikom udało się przywrócić jego funkcje życiowe, śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego został przewieziony do szpitala. Jego stan jest poważny. Okoliczności wypadku wyjaśnia cieszyńska policja. Wiadomo, że kierowca mercedesa był trzeźwy.

Trwający okres jesienno-zimowy powoduje, że warunki na drodze są bardzo zmienne, zdradliwe i niebezpieczne zarówno dla kierujących, jak i pieszych. Dlatego apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi.

– pisze policja na swojej stronie internetowej i ostrzega:

Kierowcy powinni pamiętać o tym, aby poruszać się po jezdni z włączonymi światłami i przestrzegać ograniczeń prędkości, a gdy warunki pogodowe są gorsze – zwolnić w myśl zasady, że wolniej znaczy bezpieczniej. Chwila nieuwagi, rozkojarzenie czy brak skupienia, mogą w ułamku sekundy doprowadzić do tragedii.

Apelujemy o to, aby za kierownicą być w pełni skupionym, myśleć o tym, co się dzieje wokół nas i przewidywać ewentualne zagrożenia. Szczególną uwagę należy zwracać w rejonie skrzyżowań i przejść, na które wchodzący już mają pierwszeństwo przed jadącym pojazdem.

Czytaj także:

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 27 marca 2023