Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Wypadek rowerzysty w Beskidach. Lądował LPR [WIDEO]

Facebook Twitter

Wczoraj (12.06.) na trasach rowerowych ośrodka Skolnity w Wiśle doszło do bardzo poważnego wypadku rowerzysty- informują beskidzcy goprowcy. Rowerzysta miał uraz głowy oraz urazy wielonarządowe. Jest długi weekend goprowcy apelują o rozwagę.

www.facebook.com/grupabeskidzkagopr

Mężczyzna został wstępnie zabezpieczony i ewakuowany na lądowisko. W pobliżu tras lądował śmigłowiec Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Poszkodowany został przetransportowany do jednego ze śląskich szpitali.

Film R. Michalik z www.facebook.com/grupabeskidzkagopr:

Trwa długi czerwcowy weekend goprowcy apelują o rozwagę i zachowanie zasad bezpieczeństwa w górach. Tylko w zeszła sobotę (6.06.) ratownicy Grupy Beskidzkiej GOPR przeprowadzili 17 akcji ratunkowych w górach, w niedzielę (7.06.) było kolejnych 5. Najczęściej ratownicy wyjeżdżali do wypadków rowerowych w rej. Szczyrkowski Ośrodek Narciarski, na trasach Enduro Trails, a także w rej. Babiej Góry.

Kilkukrotnie udzielali pomocy przy zasłabnięciach, zatruciach i zachorowaniach. Pilnej pomocy wymagali m.in. osoba z poważnym urazem głowy po utracie przytomności, 4-letnie dziecko poparzone wrzątkiem oraz rowerzysta z gałęzią wbitą w ramię. Końcem tygodnia prowadziliśmy również nocne poszukiwania w rejonie Trójstyku. Poszukiwany 13-latek szczęśliwie odnalazł się u rodziny kilkadziesiąt kilometrów od miejsca zamieszkania.

– raportowali goprowcy.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 13 lipca 2020