Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wypadek w Drogomyślu – znamy szczegóły tego zdarzenia [FOTO]

Facebook Twitter

Wiemy więcej na temat poważnego wypadku w Drogomyślu. Dziś rano, na drodze krajowej nr DK81 doszło do zderzenia samochodu osobowego z ciężarowym, który transportował butle z metanem. Na miejsce wezwano śmigłowiec LPR.

fot. policja Cieszyn

Po godzinie 9:00, obok stacji paliw w Drogomyślu, na pasie w kierunku Katowic doszło do zderzenia osobowego citroena i dostawczego iveco, który transportował butle z metanem. W wyniku zdarzenia ciężko ranna została kierująca citroenem 65-letnia kobieta. Na miejsce zdarzenia przyleciał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, którego załoga udzieliła pierwszej pomocy poszkodowanej, a następnie przetransportowała ją do szpitala. Butle z metanem nie uległy uszkodzeniu i zostały zabezpieczone przez strażaków. Pasy ruchu w kierunku Katowic były zablokowane przez ponad trzy godziny. Wyznaczone zostały objazdy dla samochodów osobowych przez Pruchną, natomiast dla pojazdów dostawczych i ciężarowych przez drogę S52 w kierunku Cieszyna.

Wstępne ustalenia wskazują na to, że kierująca samochodem osobowym kobieta poruszała się w kierunku Wisły. W miejscu wypadku skręcała w lewo, pomimo nakazu jazdy na wprost, w wyniku czego doszło do zderzenia z jadącym w kierunku Katowic dostawczym Iveco. Kierujący samochodem dostawczym był trzeźwy. Wszystkie okoliczności tego zdarzenia będą wyjaśniane teraz przez śledczych.

Czytaj także:

 

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj