Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wypadek w Połomi: Za szybko, za dużo promili! Nowe informacje

Facebook Twitter

Za szybki i za dużo promili. To prawdopodobne przyczyny wypadku w Połomii. Kierujący oplem na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas i "przekoziołkował" na pole uprawne.

fot. wodzislaw-slaski.policja.gov.pl

Do zdarzenia doszło w Połomii, w sobotę, 24 września br. Około godz. 17.10 wodzisławska Policja została powiadomiona o pojeździe, który wypadł z drogi. Według zgłoszenia, w samochodzie tym miał być zakleszczony mężczyzna. Policjanci na miejscu wstępnie ustalili, że kierujący oplem 43-letni mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju, jadąc ulicą Centralną na łuku drogi prawdopodobnie nie dostosował prędkości do warunków ruchu, w wyniku czego zjechał na przeciwległy pas, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na prawe pobocze, czym doprowadził do kilkukrotnego wywrócenia się pojazdu na pole uprawne.

fot. wodzislaw-slaski.policja.gov.pl

43-latek podróżował sam, badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 1,5 promila. Ponadto okazało się, że posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Mężczyzna z licznymi obrażeniami został przetransportowany do Szpitala Miejskiego w Wodzisławiu Śl. Odpowie teraz za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości, spowodowanie kolizji drogowej i niestosowanie się do zakazu sądowego. Grozi mu 5 lat więzienia.

fot. wodzislaw-slaski.policja.gov.pl

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 lipca 2024