Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wypadek w Rudach koło Raciborza. Dwoje dzieci poszkodowanych

Facebook Twitter

W niedzielę (01.03.) ok. godz. 09:00 w Rudach w powiecie raciborskim na skrzyżowaniu dróg DW 919 i 921 (Rudy Przerycie) doszło do zdarzenia drogowego z udziałem trzech samochodów.

Fot. facebook.com/OSP-RUDY

W skodzie, fordzie fieście i fordzie focusie podróżowało siedem osób. Pięciu w tym dwójce dzieci należało udzielić pomocy medycznej. Policjanci z Raciborza zakwalifikowali to zdarzenie jako wypadek i jako kolizję.

W wypadku ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący skodą octawią, 41-latek z Dąbrowy Górniczej, jadący z kobietą i dwojgiem dzieci nie ustąpił pierwszeństwa i zderzył się z prawidłowo jadącym fordem fiestą, którym jechała 25-latka z Raciborza. Kierująca kobieta doznała złamania ręki i ogólnych potłuczeń ciała. Cała czwórka osób jadąca skodą octawią trafiła na oględziny do szpitala. Obaj kierowcy byli trzeźwi.

Zaraz po tym wypadku w tym samym miejscu doszło do kolizji. Za poszkodowaną 25-latką, jadącą fordem fiestą jechał 40-latek z partnerką, kierujący fordem focusem.

Kierowca nie zachował bezpiecznej odległości i stracił panowanie nad samochodem, po czym uderzył w słup

-mówi Radiu 90 kom. Mirosław Szymański, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu.

Po zbadaniu alkomatem okazało się, że kierowca miał 0,15 promila w wydychanym powietrzu. Za kolizję został ukarany mandatem, a za jazdę na podwójnym gazie zostały mu zabrane prawo jazdy.

W akcji udział brały OSP Rudy, JRG Racibórz i JRG Rybnik.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj