Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wypadek w Wodzisławiu. Prokuratura będzie chciała opinii ekspertów z Krakowa [WIDEO]

Facebook Twitter

Prokuratura Rejonowa w Wodzisławiu ma już wszystkie opinie biegłych w sprawie wypadku, do jakiego doszło na początku tego roku na ulicy Młodzieżowej w Zawadzie.

wypadek w wodzisłąwiu
Fot. WPR Katowice

Wypadek w Wodzisławiu – tragedia pochłonęła życie 3 młodych osób

Specjaliści z zakresu ruchu drogowego i rekonstrukcji wypadków jednoznacznie wskazali, że przyczyną tragedii, w której zginęło trzech młodych ludzi, a dwie osoby zostały ciężko ranne, była nadmierna prędkość. To był tragiczny finał czołowego zderzenia: 24-latek z peugeota skręcając z ulicy Młodzieżowej w Paderewskiego, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu kierującemu audi. Na miejscu zginęły dwie osoby w wieku 18 i jedna w wieku 19 lat.

Według biegłych 18-latek z audi jechał z prędkością 140 km/h w terenie zabudowanym. Szybkość sprawiła, że 24-latek nie był w stanie zareagować i przewidzieć sytuacji. Dlatego według opinii biegłych nie ponosi on winy za zdarzenie. Z tym stwierdzeniem nie zgadzają się strony w postępowaniu, także reprezentujące tych, którzy zginęli. Chcą udowodnić 24-latkowi nieumyślną odpowiedzialność przez niezachowanie szczególnej ostrożności. Częściowo do ich wątpliwości przychyla się też prokuratura, dlatego wystąpiła o jeszcze jedną opinię do zespołu biegłych z Politechniki Krakowskiej, którzy zajmują się opiniowaniem skomplikowanych wypadków i ich rekonstrukcją. Najwcześniej ich stanowiska można spodziewać się jesienią: we wrześniu lub w październiku.

Wypadek w Wodzisławiu

Dodajmy, że według opinii, którymi już dysponują śledczy, 18-letni kierowca audi był trzeźwy. W jego organizmie nie wykryto obecności alkoholu czy środków odurzających.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 15 lipca 2024