Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wypadki na żorskich drogach. Apel do kierowców

Facebook Twitter

Są poszkodowani wśród pieszych i zmotoryzowanych. Za żorską policją apelujemy, kierowcy noga z gazu, bo to zwykle nadmierna prędkość jest główna przyczyną wypadków.

Fot. zory.policja.gov.pl

W minioną sobotę (7.08.) na Alei Zjednoczonej Europy 27-latek z Jastrzębia-Zdroju najechał na tył motocykla, którym kierował 22-letni rybniczanin. Kierowca jednośladu w tym czasie zatrzymał się na lewym pasie, przed przejściem dla pieszych, przez które przechodziła kobieta. W wyniku odniesionych obrażeń 22-latek został przewieziony do szpitala.

Do szpitala z obrażeniami ciała, dzień wcześniej trafił również 31-letni kierowca z Żor, gdyż inny kierowca, podczas wykonywania manewru skrętu w lewo, nie ustąpił mu pierwszeństwa w rejonie skrzyżowania Alei Armii Krajowej z ulicą Giedroycia. Kiedy pojazd 31-letniego sprawcy uderzył w samochód poszkodowanego ten zjechał na przeciwległy pas i znalazł się w przydrożnym rowie.

Niedostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze było z kolei najprawdopodobniej przyczyną wypadku, do którego doszło na żorskim odcinku autostrady A1. Tam 38-letni kierowca pochodzący z powiatu bocheńskiego utracił panowanie nad kierownicą i uderzył w inny pojazd, którym kierował 42-latek z Dąbrowy Tarnowskiej. Drugi z nich trafił do szpitala.

W wyniku wypadku na drodze ucierpiała też 51-letnia piesza z Żor, którą na oznakowanym przejściu dla pieszych, przy Alei Zjednoczonej Europy potrąciła 23-letnia kierująca peugeotem. Kobieta pomimo, że ciążył na niej obowiązek ustąpienia pierwszeństwa pieszej znajdującej się w tym czasie na pasach zlekceważyła go i doprowadziła do niebezpiecznego zdarzenia.

Więcej zdjęć:

Czytaj także:

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj