Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wypadki w regionie. W Górkach kobieta potrącona przez dwa samochody

Facebook Twitter

Niebezpiecznie na drogach w regionie. Od wczoraj (26.01.) miało miejsce kilka wypadków. Ten ostatni to poranne (27.01.) zdarzenie w Górkach Wielkich na ulicy Zofii Kossak, gdzie- jak dowiedziało się Radio 90- potraconą przez dwa samochody została 47- letnia kobieta. Ranna została przewieziona do szpitala.

Jak informuje policja z Raciborza trudne warunki na drogach dały efekt w postaci kolizji w powiecie raciborskim, tego ranka auta lądowały w rowach przy trasie Racibórz – Pietrowice Wielkie.

Opady śniegu w powiecie raciborskim, które towarzyszą nam od kilku godzin, to nie tylko biała nawierzchnia. W wielu miejscach na drodze powstają miejsca pokryte lodem. Nie zapowiada się, żeby sytuacja miała ulec poprawie. Dlatego apelujemy do wszystkich zmotoryzowanych o ostrożność oraz by ściągnęli nogę z gazu i schowali brawurę. W takich sytuacjach pomoże nam tylko, zachowanie szczególnej ostrożności!

– apeluje Mirosław Szymański z policji w Raciborzu.

Wczoraj (26.01.) o poranku w Ustroniu na ulicy Lipowej, na śliskiej jezdni samochód osobowy wypadł z drogi uderzył w bramę prywatnej posesji i dachował, kierowca trafił do szpitala.

Wieczorem w Żorach na Alei Jana Pawła II zderzyły samochód dostawczy z Toyotą, 69- letnia kobieta i 72- letni mężczyzna podróżujący osobówka także potrzebowali pomocy lekarza.

Również w Raciborzu doszło do zderzenia dwóch aut: kierujący BMW nie dostosował prędkości do warunków na drodze zjechał na przeciwny pas i uderzył w forda. Do wypadku doszło wczoraj (26.01.) o godzinie 18.40 na ulicy Gliwickiej w Raciborzu.

Jak ustalili policjanci z ruchu drogowego, wstępną przyczyną zdarzenia było niedostosowanie prędkości do warunków na drodze przez 54-letniego kierowcę BMW. Kierowca osobówki jadąc ulicą Gliwicką w kierunku Raciborza, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z fordem fiesta kierowanym przez 42-letnią mieszkankę powiatu rybnickiego. W wyniku tego zdarzenia kierujący BMW doznał urazu kręgosłupa oraz ręki. Poszkodowana również została kierująca Fordem doznając urazu nogi, biodra oraz urazu klatki piersiowej. Dwoje dzieci pasażerów forda nie odniosło obrażeń. Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci, strażacy oraz pogotowie ratunkowe.

-relacjonuje policja z Raciborza, powtarzając apele o rozważną i ostrożną jazdę.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj