Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wypadki z udziałem pieszych na Śląsku. Tragiczny bilans roku

Facebook Twitter

Rok 2020 jeszcze się nie skończył, a policjanci ze śląskiej drogówki już wiedzą, że będzie tragiczniejszy pod względem wypadków śmiertelnych z udziałem pieszych od 2019.

W ubiegłym było ich 49, a w tym, to już ponad 60.

Gdzie statystyki wypadków z udziałem pieszych są najgorsze? Mówi komisarz Tomasz Bratek z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji:

Patrząc w skali całego województwa, są to duże miasta – Katowice, Częstochowa, Tychy, Gliwice, Zabrze. Tam, gdzie jest największa liczba społeczeństwa, tam jest największa ilość zdarzeń z udziałem pieszych.

Policja apeluje do pieszych, aby sami zadbali o swoje bezpieczeństwo nosząc odblaski:

To najprostszy i niedrogi sposób poprawy bezpieczeństwa samej osoby pieszej. Osoba piesza może nie być świadoma tego, że posiadając odblask zapewnia sobie poprawę bezpieczeństwa. Kierujący, który się zbliża do nas samochodem, zdecydowanie szybciej i łatwiej nas zauważy, co w konsekwencji pozwala na to, żeby manewr wymijania przebiegał bezpiecznie.

Dla poprawy bezpieczeństwa pieszych od dziś (30.12.) w Żorach uruchomiono system STOP-FON, który będzie ostrzegał pieszych wpatrzonych w ekran smartfona. Działać ma w rejonie 5 przejść na terenie miasta.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 lutego 2023