Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wypłaty będą. Koniec okupacji siedziby Kompanii Węglowej

Facebook Twitter

Będą wypłaty i świadczenia. Po tych zapewnieniach w Warszawie, górnicy dziś (19.11.) o północy zakończyli okupację siedziby Kompanii Węglowej w Katowicach. Wczoraj związkowcy spotkali się z premier Ewą Kopacz i ministrem gospodarki Januszem Piechocińskim.

Otrzymali zapewnienie, że w ciągu najbliższych trzech tygodni stworzony zostanie plan naprawczy dla górnictwa. Program ten ma zostać skonsultowany z organizacjami związkowymi. Przygotuje go wiceminister skarbu Wojciech Kowalczyk, który został pełnomocnikiem rządu do spraw naprawy sytuacji w Kompanii Węglowej.

Premier Ewa Kopacz ma przyjechać na Śląsk na początku grudnia, w okolicach Barbórki. A okupacja siedziby największej spółki węglowej w Europie, do której należą kopalnie: Marcel, Jankowice, Chwałowice i Rydułtowy Anna, rozpoczęła się w czwartek (13.11.), po tym jak dowiedzieli się, że zagrożona jest wypłata grudniowych pensji.

Prezes Kompanii pytany o plan naprawczy miał powiedzieć, że jedynym sposobem jest likwidacja kilku kopalń i zwolnienie ich załóg.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj