Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wypożycz rower w rybnickim starostwie

Facebook Twitter

Cztery rowery górskie oraz sześć rowerów elektrycznych. Od dziś (1.04.) można je wypożyczać w Starostwie Powiatowym w Rybniku. Wypożyczalnia czynna jest tylko w godzinach pracy urzędu. Pierwsze kroki trzeba skierować do informacji starostwa, to pokój 118 i wypełnić oświadczenie o wypożyczeniu roweru.

Może to zrobić każdy kto skończył 13 lat, z tym, że dopiero 16-latkowie mogą wypożyczyć pojazd samodzielnie, młodsi muszą mieć zgodę rodziców. Rowery są kompleksowo wyposażone, te elektryczne mają foteliki i kaski dla dzieci. Zresztą wypożyczenie kasku jest obowiązkowe dla każdego rowerzysty.

W godzinach pracy Starostwa tj. poniedziałek – środa od 7.30-15.30, czwartek od 7.30-18.00, piątek 7.30- 13.00.

Wszystkie są kompleksowo wyposażone w linkę zabezpieczającą z zamkiem i kluczykiem, oświetlenie pozycyjne przednie i tylne, dzwonek, błotniki. Cztery rowery elektryczne przewidziane do podróżowania z dzieckiem, wyposażone są w foteliki i kaski dla dzieci. Wypożyczenie kasku jest obowiązkowe dla każdego rowerzysty.

Aby wypożyczyć rower należy posiadać ukończone co najmniej 13 lat, przedstawić aktualny dokument tożsamości ze zdjęciem, z którego zostaną spisane dane, podpisać oświadczenie o wypożyczeniu roweru i o zapoznaniu się z regulaminem wypożyczalni oraz oświadczenie o przejęciu roweru sprawnego technicznie. Osoby niepełnoletnie, które ukończyły co najmniej 13 lat muszą przedstawić kartę rowerową . Osoba poniżej 16 roku życia może wypożyczyć rower wyłącznie za zgodą opiekuna prawnego lub rodzica.

Osoby chętne do skorzystania z wypożyczalni rowerów zapraszamy do informacji Starostwa Powiatowego w Rybniku pok. 118.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 marca 2021