Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wypożyczalnia Sprzętu Rehabilitacyjnego w Rybniku. Prowadzą ją Warsztaty Terapii Zajęciowej

Facebook Twitter

Rowery trójkołowe, wózki inwalidzkie, kule czy chodziki można za darmo wypożyczyć w Warsztatach Terapii Zajęciowej Nr 1 przy ul. Kościuszki 55a w Rybniku. Na tyłach swojej siedziby WuTeZe- ty uruchomiły wypożyczalnię sprzętu rehabilitacyjnego, miejsce jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 15.00, a obsługiwana przez samych uczestników warsztatów w ramach praktyk zawodowych.

fot.A._Skupien/ rybnik.eu

Wypożyczalnię prowadzi Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Rybniku na zlecenie Miasta Rybnika i Śląskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża.

– Ogromnie się cieszę, kiedy nasza pomoc może być tak konkretna i celowa. Wsparcie dotyczące rowerów trójkołowych i sprzętu do rehabilitacji, to dla osób niepełnosprawnych przedmioty pierwszej potrzeby, po to by być mobilnym, by móc się przemieszczać i być samodzielnym. Cieszę się, że również w Rybniku możemy udzielić wsparcia – mówi Daniel Kupka koordynator Śląskiego Oddziału Okręgowego PCK.

W tym samym budynku funkcjonuje także WuTeZetowe Centrum Prezentowe z wyrobami rękodzieła uczestników WTZ-ów.

Wytworzone wyroby będą oryginalnym i niepowtarzalnym prezentem na każdą okazję. Nasza oferta obejmuje kartki okolicznościowe, zaproszenia, bileciki, wyroby z witrażu, gliny, wikliny, drewna, filcu itp. Gratis pięknie zapakujemy zakupione u nas przedmioty, a w przyszłości być może ofertę powiększymy o pocztę kwiatową – zapewnia Agata Marszałek, kierownik WTZ 1.

Więcej informacji na temat oferowanego do wypożyczenia sprzętu można uzyskać pod numerem telefonu 32 42 37 414.

Zobacz też: Wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego w Wodzisławiu Śląskim

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 grudnia 2022