Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wyprawki czytelnicze w Mszanie

Facebook Twitter

Kolejne czytelnicze wyprawki dla najmłodszych mieszkańców Mszany. Gmina ponownie zakwalifikowała się do projektu Instytutu Książki „Mała książka – Wielki Człowiek”. Tym razem jest on przeznaczony dla grupy 3-6 latków. Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem.

Fot. biblioteka-mszana.pl

Każdy przedszkolak, który przyjdzie do placówki biorącej udział w projekcie, otrzyma wyprawkę na dobry czytelniczy start. Znajdzie się w niej książka, dostosowana pod względem formy i treści do potrzeb kilkulatka, spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu wydawnictw dla najmłodszych, a także Karta Małego Czytelnika. Wyprawki Czytelnicze dla dzieci w wieku przedszkolnym będzie można odebrać w bibliotekach w Mszanie, Połomi oraz Gogołowej.

Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego. W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

Badania wykazują, że dzieci wychowywane pośród książek są bardziej pewne siebie, mają większy niż rówieśnicy zasób słownictwa i dobrze rozwiniętą wyobraźnię. Pożytki z czytania mają także konkretny wymiar materialny: czytające dzieci osiągają sukcesy i zarabiają w przyszłości więcej od tych, które nie czytają.

To kolejny udział  Biblioteki w ogólnopolskich akcjach promujących czytelnictwo. Biblioteka otrzymała certyfikat za udział w projekcie „Mała Książka – Wielki Człowiek”, realizowanym od września 2018 r. do czerwca 2019 r. Ten projekt Instytutu Książki skierowany był do trzylatków i ich rodziców. Podczas odwiedzin w bibliotece mali czytelnicy otrzymywali w prezencie Wyprawkę Czytelniczą zawierającą książkę „Pierwsze wiersze dla…”, broszurę informacyjną dla rodziców „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka” oraz Kartę Małego Czytelnika do zbierania bibliotecznych naklejek.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj