Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wyprzedzał na przejściu, potrącił dwie piesze [WIDEO]

Facebook Twitter

Kolejny przykład nieroztropności kierowcy. Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w środowy (03.02.) wieczór na oznakowanym przejściu dla pieszych. Na ulicy Dworcowej w Gliwicach potrącone zostały dwie piesze.

Około godziny 18.30 dwie dziewczyny w wieku 18 i 15 lat przechodziły przez jednokierunkową, dwujezdniową ulicę. Kierowca jednego z samochodów zatrzymał się, aby przepuścić piesze. Piesze ruszyły, nie przewidując, że zagrożenie może czekać na drugim pasie. Przechodząc przez jezdnię, najechał na nie opel, prowadzony przez młodego obywatela Gruzji.

Poszkodowane z obrażeniami – na szczęście niezagrażającymi życiu – trafiły do szpitala. Policjanci zatrzymali 22-letniemu kierowcy uprawnienia, czeka go teraz proces karny.

POLICJA OSTRZEGA I PRZYPOMINA

Wieczorowa pora, opady deszczu, refleksy świateł – to wszystko niekorzystnie wpływa na percepcję kierowców. Przestroga dla nas wszystkich – pieszych: przy przekraczaniu jezdni trzeba bezwzględnie stosować zasadę szczególnej ostrożności. Pierwszeństwo na oznakowanym przejściu nie jest równoznaczne z bezpieczeństwem. Jak uczy doświadczenie, kierowcy są różni. Niektórzy popełniają błędy nieświadomie. Są też tacy, którzy świadomie podejmują ryzyko, wyprzedzając lub omijając inne pojazdy przed tzw. pasami.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj