Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wyprzedzanie na przejściu dla pieszych. To mogło się skończyć tragicznie [WIDEO]

Facebook Twitter

Wyprzedzał na oznakowanym przejściu dla pieszych... Na oczach policjantów. Ku przestrodze z prośbą o ostrożną jazdę historia z Mikołowa. Policjanci mikołowskiej grupy Speed byli świadkami wyjątkowo niebezpiecznego manewru.

Kierujący mazdą wykonał manewr wyprzedzania na oznakowanym przejściu dla pieszych. Tego rodzaju sytuacje należą do jednych najniebezpieczniejszych.

Pieszy na przejściu powinien czuć się bezpiecznie, tymczasem wiele osób nie tylko odnosi obrażenia w wyniku potrącenia, ale często traci życie na pasach. Kierowca mazdy został ukarany mandatem i 10 punktami karnymi.

– informuje na swej stronie śląska policja i jak dodają mundurowi, przykład ten nie jest pojedynczą sytuacją.

Niejednokrotnie policjanci wyciągali konsekwencje wobec kierowców, którzy wjeżdżali autem na pasy, w sytuacji, gdy poprzedzający samochód zatrzymał się przed przejściem, by przepuścić pieszych. Podobny przykład dotyczy wjechania na przejazd dla rowerów, gdy poprzedzające auto zatrzymało się, aby przejechali rowerzyści. Każdorazowo kierujący samochodami powinni na tyle zwiększyć swoją uwagę (nie tylko przy przejściach dla pieszych, ale również na przejazdach dla rowerzystów i skrzyżowaniach), gdzie wręcz należy spodziewać się niechronionych uczestników ruchu drogowego i w głównej mierze traktować ich po partnersku.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj