Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wyremontowane przedszkole w Studziennej prezentuje się wspaniale [FOTO]

Facebook Twitter

Przedszkole w Studziennej zmieniło swoje oblicze. W czasie dużego remontu udało się nawet wygospodarować miejsce na dodatkowe sale.

Przedszkole w Studziennej

Przedszkole w Studziennej po nowemu

Wyremontowane przedszkole w Studziennej, dzielnicy Raciborza. Nowe wyposażenie, nowe zabawki dla najmłodszych. Po kilku miesiącach prac oddano do użytku budynek, w którym zlikwidowano piec węglowy, zamontowano fotowoltaikę i zaadaptowano poddasze. Na miejscu był Arkadiusz Żabka:

Ilona Fichna: Remont trwał od października do teraz. Prace troszeczkę krócej, bo teraz przygotowywaliśmy to przedszkole, żeby mogły dzieci wejść do godnych, należytych warunków. Mamy jedną salę dodatkowo na poddaszu i jest to fantastyczna sala dodatkowa, dwie duże sale, więc przestrzeń żeśmy zyskali. Wszystkie dzieci będą od tej pory w przedszkolu.

Radio 90: Tych dzieci jest coraz więcej, coraz mniej w przedszkolu?

Ilona Fichna: W naszym przedszkolu coraz więcej, na ten moment 77.

A mówili Ilona Fichna dyrektor przedszkola, Roman Wałach raciborski radny ze stowarzyszenia Rozwoju Dzielnicy Sudzienna, oraz Krzysztof Żychski Naczelnik Wydziału Edukacji w Urzędzie Miasta Raciborza. Remont pochłonął 1mln 200 tysięcy złotych.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 20 lipca 2024