Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wyremontowany Dworzec Kolejowy w Żorach bez kasy kolejowej. Na jej stworzenie nie zgadza się PKP

Facebook Twitter

Dworzec Kolejowy jest, kasy biletowej nie ma. Za ponad 6 mln złotych udało się wyremontować w Żorach dworzec kolejowy. Obiekt wygląda pięknie, nawet nominowany był do tytułu "Modernizacji Roku i Budowy XXI wieku".

Problem w tym, że na miejscu nie można kupić biletów na pociąg, bo nie ma kasy. Na jej powstanie nie zgadza się PKP.

To jakiś absurd

– mówią mieszkańcy Żor:

Myślę, że to jest poważny błąd, to jest nieporozumienie. Bilety powinno się kupować na dworcu, a nie w pociągach. (…)

Radio 90: Miasto chce, kolej się nie zgadza…

Może kolej biedna, o pieniądze chodzi jak zwykle. Paradoksy totalne. Utrudniają życie ludziom, można przez internet, ale starsi ludzie mają z tym problem. (…) Jestem za tym, żeby tę kasę tutaj stworzyć.

Władze Żor od miesięcy prowadzą rozmowy z PKP w sprawie uruchomienia na wyremontowanym żorskim dworcu kolejowym kasy biletowej. Niestety bezskutecznie. Mówi Adrian Lubszczyk Naczelnik Biura Promocji Kultury i Sportu w żorskim magistracie:

Adrian Lubszczyk: Miasto prowadziło liczne rozmowy ze spółkami kolejowymi, te spółki nie są zainteresowane. Ani ustawieniem kasy biletowej, ani biletomatów. My wierzymy, że to się w przyszłości uda, jak zwiększy się liczba pociągów, które kursują, zwiększy się liczba pasażerów, będziemy mieli argumenty. Nasze działania nastawione na przywrócenie szybkiego połączenia z Katowicami będą kluczowe. Będziemy ponownie próbowali, aby się pojawiły biletomaty lub kasy. Na dzisiaj mieszkańcom pozostaje zakup biletów online lub u konduktora. Z pewnością mieszkańcy mogą być zaskoczeni, nam zależy, żeby przywrócić możliwość zakupu biletu na miejscu. Tak to wygląda w obecnej rzeczywistości kolejowej.

Według danych PKP dziennie z dworca kolejowego w Żorach korzysta od 200 do 250 osób. To zdaniem spółki cały czas za mało. Póki co, zamiast kasy biletowej pasażerowie mogą cieszyć się poczekalnią i wyremontowanym obiektem, w którym swą siedzibę mają mieć organizacje pozarządowe.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 marca 2023