Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wyrób kartę przed odlotem

Facebook Twitter

Co zabrać ze sobą w podróż? Paszport, pieniądze i kartę EKUZ – przypominają przedstawiciele śląskiego Narodowego Funduszu Zdrowia. Od wtorku (23.04) do najbliższego piątku (26.04.) w terminalu odpraw lotniska w Pyrzowicach, dyżurować będą przedstawiciele funduszu zdrowia.

Często jest tak, że wybieramy się na wyprawę na ostatnią chwilę, kupujemy bilety lat minute i zapominamy o tej ważnej karcie – mówi Radiu 90 Małgorzata Doros, rzeczniczka śląskiego NFZ-tu.

Jednak jak zaznacza rzeczniczka, ubezpieczenie nie pokrywa operacji planowanych, czy bardziej skomplikowanych działań medyków, które można wykonać na terenie kraju ojczystego. – Chodzi o wszystkie niezbędne działania medyczne, które są nam potrzebne, abyśmy mogli kontynuować nasz pobyt turystyczny. To zapewnia nam Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego– mówi Doros

Rzeczniczka NFZ przypomina, że Karty EKUZ wyrobić codziennie można także w biurach funduszu. Karta jest naszym potwierdzeniem za granica, że jesteśmy ubezpieczeni i mamy prawo do bezpłatnego leczenia.

W ubiegłym roku śląski NFZ wydał ponad 550 tysięcy takich kart. W większości przypadków ważna jest przez 18 miesięcy.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj