Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wyrok WSA: Uchwała blokująca budowę kopalni na Paruszowcu jest ważna

Facebook Twitter

 Orzeczenie w tej sprawie wydał dziś (29.01.) Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach. To tu odwołał się Urząd Miasta w Rybniku po tym, jak wojewoda śląski uchylił uchwałę rybnickich radnych w sprawie zmian w planie zagospodarowania przestrzennego, które uniemożliwiają spółce Bapro prowadzenie wydobycia.

Wszyscy odetchnęliśmy z ulgą

– komentuje dzisiejszy (29.01.) wyrok Agnieszka Skupień, rzeczniczka rybnickiego magistratu:

To ogromny krok w kierunku, który jest pożądany przez mieszkańców i wszystkich, którzy kibicują społecznemu ruchowi „Nie dla kopalni Paruszowiec”. Dziękujemy mu za całą energię włożoną w ten proces, wszystkim, którzy nam kibicowali i wspierali. Rzecz toczy się o to, że uchwała, którą chciało wprowadzić miasto a wojewoda ją uchylił, ma zablokować powstanie kopalni na Paruszowcu, na tyle skutecznie, że ona nie powstanie. To nie jest skończony bój, ale to bardzo ważny krok w pożądanym kierunku.

– komentuje Agnieszka Skupień.

Przypomnijmy, że spółka Bapro planowała udostępnienie i wydobywanie węgla kamiennego ze złoża „Paruszowiec” oraz jego przeróbkę, na które złożą się zarówno roboty górnicze pod ziemią, jak i budowa obiektów powierzchniowych.

Od decyzji Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego wojewodzie przysługuje odwołanie.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj