Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wyrzuciła 11-miesięczne niemowlę przez okno. Zamiast dożywocia zostanie zamknięta w zakładzie psychiatrycznym

Facebook Twitter

Kobieta, która wyrzuciła 11-miesięczne niemowlę przez okno swojego domu w maju tego roku w Rybniku, była niepoczytalna. Tak uznali biegli, którzy badali 34-letnią rybniczankę. Dziecko przeżyło upadek, a kobieta została tymczasowo aresztowana.

Prokuratura Rejonowa w Rybniku zakończyła śledztwo w tej sprawie i skierowała wniosek do sądu o umorzeniu postępowania oraz umieszczenie podejrzanej w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym:

Jest taka decyzja, ponieważ w opinii biegłych lekarzy psychiatrów po przeprowadzonej obserwacji sądowo-psychiatrycznej, stwierdzili iż podejrzana działała w stanie wyłączającej poczytalności, więc w stanie niepoczytalności.

Mówiła Malwina Pawela-Szendzielorz, zastępca Prokuratora Rejonowego w Rybniku.

Przypomnijmy Agnieszka G. usłyszała zarzuty usiłowania podwójnego zabójstwa na swoim 11-miesięcznym synu. Do postępowania z maja dołączono materiały z marca tego roku, kiedy to matka miała usiąść z dzieckiem na torach przed nadjeżdżającym pociągiem. Maszynista zdążył wówczas wyhamować maszynę. Jeszcze w grudniu ma odbyć się rozprawa w tej sprawie i wówczas podjęta ostateczna decyzja co do dalszych losów kobiety.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj