Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wysoki poziom na zawodach z udzielania pierwszej pomocy

Facebook Twitter

Odcięta ręka, upadek z drzewa, zatrucie grzybami czy nieprzytomne osoby na imprezie - pierwsza pomoc potrzebna natychmiast, ale jak jej udzielić? Z tym zadaniem musieli sobie poradzić uczestnicy Rejonowych Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK jakie odbyły się w Rybniku.

Do rywalizacji stanęło osiem pięcioosobowych zespołów ze szkół z Rybnika, Żor i Czerwionki-Leszczyn. Mówi kierownik oddziału rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża oddziału w Rybniku, Hanna Szambelan:

Zadania faktycznie nie były łatwe, mówili naszemu reporterowi uczestnicy mistrzostw:

Poziom zawodów był wysoki – ocenia sędzia główny mistrzostw, instruktor pierwszej pomocy, Weronika Kałuża:

Wiedza na temat tego, jak udzielić pierwszej pomocy, jest niezbędna w naszym życiu – przekonywali uczestnicy mistrzostw:

Dodajmy, że rybnicki oddział PCK organizuje szkolenia dla młodzieży i dorosłych, każdy może wziąć udział w kursie pierwszej pomocy. A w czwartkowych (23.04.) mistrzostwach najlepszy okazał się zespół I Liceum Ogólnokształcącego imienia Karola Miarki w Żorach, który wygrał trzeci rok z rzędu i pojedzie na zawody okręgowe do Katowic (16.05.), druga była drużyna ZST w Rybniku, a trzecie miejsce zajął zespół Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych z Rybnika. Na zawodach był Robert Krzyżaniak.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 lutego 2021