Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wysoki poziom wód w Pawłówce

Facebook Twitter

W związku z trwającą od soboty odwilżą, poziom wody w potoku, na odcinku szkód górniczych, niebezpiecznie się podniósł do wysokości wałów. Sytuacje dodatkowo utrudnia przeciągająca się przebudowa przepustu w ciągu ul. Wyzwolenia.

www.pawlowice.pl

Jak podaje urząd, w pierwszej kolejności konieczne było zlikwidowanie tymczasowego wału ziemnego zatrzymującego przepływ wody w Pawłówce, który powstał, aby umożliwić prace związane z podwyższeniem wspomnianego wyżej przepustu. Na przekroczenie alarmowego stanu wód zareagowało Przedsiębiorstwo Gospodarki Wodnej i Rekultywacji, które zamontowało dwie pompy, w celu obniżenia poziomu wody w Pałwówce. Są one w stanie przepompować 3050 m3 wody na godzinę, dzięki czemu zagrożenie rozlania się wód lub uszkodzenia wałów zostało oddalone, a poziom wody obniżony.

Sytuacja była na tyle groźna, że część zewnętrzna skorupy wału, od strony ul. Wyzwolenia została uszkodzona. Interwencji podjęła się kopalnia KWK Pniówek, odpowiedzialna za powstawanie w tym miejscu szkód górniczych i osiadanie terenu. Na jej prośbę pracownicy przedsiębiorstwa „SOTM Sp. z o.o.” zabezpieczyli workami z piaskiem uszkodzony wał. Sytuacja na bieżąco monitorowana była przez wójta gminy Pawłowice oraz pracowników Referatu Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Gminy Pawłowice. W chwili obecnej poziom wód nie zagraża przelaniem.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj