Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wyśpiewali największe hity! Za nami Festiwal Karaoke Osób Niepełnosprawnych w Wodzisławiu [FOTO]

Facebook Twitter

"Najważniejsze, że serce mam wielkie i zabłysnąć potrafię talentem!" Tak śpiewali o sobie w piosence promującej 5. edycję Festiwalu Karaoke Osób Niepełnosprawnych, jaki dziś (19.05.) odbył się w Wodzisławskim Centrum Kultury. A śpiewali gospodarze imprezy, czyli podopieczni Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych wraz z nauczycielami.

fot.www.powiatwodzislawski.pl

Na scenie oprócz nich wystąpili także uczniowie innych placówek kształcenia specjalnego z naszego regionu. Wszyscy bez wyjątku zasłużyli na oklaski publiczności, pokazali swoją odwagę, świetnie prezentując się na scenie. A wyśpiewali największe hity polskiej piosenki.

Posłuchaj co usłyszała Monika Sokołowska od uczestników festiwalu i Aleksandry Hawrył, koordynatorki imprezy z Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Wodzisławiu:

Gwiazdą imprezy był zespół Long&Junior.

fot.www.powiatwodzislawski.pl

W jury festiwalu była reporterka Radia 90 Monika Sokołowska.

W imieniu jury dziękuję za możliwość przysłuchiwania się dzisiejszym występom, to było niezwykłe doświadczenie i wspaniałe, nietypowe przedpołudnie. Słuchanie was było ogromną przyjemnością, za co serdecznie dziękujemy. Macie wielkie serca i wyjdziemy dziś stąd bogatsi o tą całą miłość, którą od was otrzymaliśmy. Być w jury tak wspaniałego konkursu to bardzo trudne i odpowiedzialne zadanie, ponieważ każdy z występujących zasługuje na nagrodę i każdy zasługuje na wyróżnienie

– mówiła podczas ogłaszania werdyktu Monika Sokołowska.

Na scenie zaprezentowało się 10 wykonawców: Agnieszka Brzezińska, zespół Perłowe Trio w składzie: Stefan Dudzic, Aleksandra Kojtych i Beata Konieczny, następnie Kacper Walkiewicz, Robert Bugla, Leszek Hetman wraz z chórkiem, w skład którego wchodził Oskar Mrowiec, Krzysztof Ziętkiewicz i Dariusz Pal. Po nich wystąpił Fabian Zielenkiewicz, Wiktoria Skutela, Agata Franke, Jakub Nocoń, Marta Kawuczke, Kacper Sabuda z Mają Kremiec, później Magdalena Tytko i na końcu Dawid Stasiowiski.

Jak wskazało jury, przyznano trzy 1. miejsca, lecz główna nagroda, czyli możliwość nagrania swojego utworu w profesjonalnym studiu nagraniowym została przyznana Fabianowi Zielenkiewiczowi za utwór „I Ciebie też bardzo”.

Zdobywcą drugiej nagrody zostało Perłowe Trio za wykonanie piosenki „Nie płacz, Ewka”, natomiast trzecie miejsce zdobył Kacper Walkiewicz za piosenkę „Zabiorę Cię właśnie tam”.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 lipca 2022