Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Wystawa fotografii otworkowej w Jastrzębiu-Zdroju

Facebook Twitter

PoOFFOwa wystawa fotografii otworkowej. To „Genius loci” autorstwa Ryszarda Karczmarskiego a będzie można oglądać w jastrzębskiej Galerii Acartus juz od najbliższego poniedziałku (27.01.).

Fot. jastrzebie.pl/

Ryszard Karczmarski

Mistrz fotografii. Członek Fotoklubu Ziemi Chełmskiej oraz Związku Polskich Artystów Fotografików – prezes Okręgu Lubelskiego ZPAF. Żeglarz i podróżnik. Autor wielu wystaw, pokazów i warsztatów fotograficznych w kraju i za granicą, m.in. w Armenii, Szwecji, Holandii, na Litwie, Białorusi oraz Ukrainie. Od 2000 roku realizuje projekty z użyciem camery obscury. Autor albumu fotografii wykonanych w technice otworkowej „Dotyk światła” (2005). Prowadzi Galerię „Atelier” w Chełmie.

Cykle fotografii GENIUS LOCI to utrwalenie na kliszy miejsc szczególnych, związanych z osobistymi przeżyciami. To spojrzenie na świat za pomocą Camera Obscura pozwala wniknąć głębiej w obraz i odkryć zarejestrowaną przestrzeń na nowo! Sam proces fotograficzny od wyboru miejsca, przygotowania kamery, kadrowania, jak również relacji z osobami uczestniczącymi w zdarzeniu to magiczny czas powstawania obrazu. Utrwalenie obrazu na kliszy zamkniętej w czarnej skrzynce jest samo w sobie przeżyciem. Oczekiwanie na obraz jest dla mnie swoistą drogą, negatywy często długo czekają aż nadejdzie moment wywołania. To oczekiwanie na obraz i ponowne odkrywanie, połączone z tajemnicą, jaką skrywa emulsja, to nieustanny proces tworzenia. Niepewność i lęk przed utraceniem obrazu ciągle mi towarzyszą i również wpisują się w całe zdarzenie

– wyjaśnia Ryszard Karczmarski.

Galeria Acartus znajduje się przy ul. 11 Listopada 2. Wystawę będzie można oglądać do końca lutego (29.02.).

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 lipca 2020