Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wystawa malarstwa Barbary Budki

Facebook Twitter

W Rybniku, w Galerii Sztuki Teatru Ziemi Rybnickiej, trwa wystawa malarstwa Barbary Budki. Wstęp jest wolny, a obrazy będzie można oglądać do 19 grudnia 2019.

Barbara Budka –urodzona w 1972 roku w Oświęcimiu.  Artystka, zajmuje się tkaniną, malarstwem olejnym, akrylowym. Zajmuje się także tworzeniem kolaży oraz różnych form rysunku. Dodatkowo zajmuje się kształceniem postaw twórczych dzieci i młodzieży. Zajmuje się także  pracą arteterapeutyczną i pedagogiczną w Wodzisławiu. Prowadzi zajęcia w Teatrze Ziemi Rybnickiej, gdzie przekazuje swoja wiedzę na temat malowania i rysunku młodym artystom. od lutego opiekuje się także zespołem malarskim ,,Oblicza”. Sztuka to jej pasja.

Mówi, że pod powierzchnią malarskiej wyobraźni jawi się świat, domagający się obecności odbiorcy, od którego chęci zależy czy spróbuje go przeniknąć. By poddać się lekkości malarskiego znaku, rozstrzygnięć kolorystycznych, by dostrzec drogę, drzewo, przedmiot. Czy spróbuje wejść w świat wykreowanych przestrzeni. Wiele prac artystki znajduje się w zbiorach prywatnych w kraju oraz za granicą (Niemcy, Austria, Stany Zjednoczone i Wielka Brytania).

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 maja 2022