Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wystawa mozaiki ceramicznej. Dzisiaj wernisaż wystawy „Tessellis”

Facebook Twitter

"Tessellis" to tytuł nowej wystawy przygotowanej w Domu Narodowym w Cieszynie. Cieszyński Ośrodek Kultury zaprasza do Galerii Ceglanej, aby zobaczyć ekspozycję mozaiki ceramicznej.

fot. Dom Narodowy Cieszyn

To prace stworzone z serca i miłości do sztuki

– czytamy w zaproszeniu na wernisaż planowany w czwartek (31.03.) o godzinie 17.00. Ekspozycja będzie dostępna dla zwiedzających niecały miesiąc, do 25 kwietnia.

TESSELLIS – MOZAIKA CERAMICZNA okiem autora:

Mozaiki Tessellis powstały przez przypadek. Szukając w internecie czegoś zupełnie innego, natrafiłem na mozaiki pani Ewy Zdanowskiej z Warszawy. Gra kompozycji i kolorów spodobała mi się i zafascynowała mnie do tego stopnia, że postanowiłem spróbować. I tak zaczęła się przygoda z pomysłami, które wpadały mi do głowy. Z prozaicznej przyczyny braku talentu rysunkowego mozaiki, które robię, są kompozycjami kolorów i geometrycznych kształtów. W dotychczasowym zawodowym życiu zajmowałem się głównie rzeczami technicznymi i budowlanymi, więc zaprojektowanie, skonstruowanie i zbudowanie od zera własnymi rękami konkretnej materialnej kompozycji sprawia mi dużo satysfakcji. Tym większej, że czasami wychodzą rzeczy ładne. Mam nadzieję, że trochę tej satysfakcji udzieli się też innym podczas oglądania moich prac.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 grudnia 2022