Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

 

Wystawa plecionkarstwa na Zamku Cieszyn

Facebook Twitter

O tym, że w Beskidach można spotkać mamuty, że korzenie brzozy pachną miętą, a w Norwegii król przyznaje plecionkarzom medale za zasługi będzie można dowiedzieć się na Zamku Cieszyn. Od dziś (9.01.) czynna jest tam wystawa „Viva Basket - 11 tysięcy kilometrów”.

To efekt badań etnograficznych na terenie Polski i Norwegii, które przeprowadziło cieszyńskie Stowarzyszenie Serfenta. Do zobaczenia kilkadziesiąt fotografii prezentujących plecionkarzy obu krajów, ich życie i pracę oraz wyplatane wyroby z różnorodnych materiałów. Ekspozycję można zwiedzać do połowy lutego, a w międzyczasie dla dzieci i dorosłych zorganizowane zostaną warsztaty.

Dwudniowe warsztaty dla dorosłych, 24 i 25 stycznia (w godz. 9.00 – 17.00), poprowadzi je Lois Walpole, brytyjska artystka stosująca pradawne techniki do tworzenia przedmiotów na bazie materiałów powszechnie uznawanych za „odpady”.

4 lutego odbędą się warsztaty dla dzieci w wieku od lat 7 – przewidziano dwie grupy w godz. 10.00 – 13.00 oraz 14.00 – 17.00.

Udział w warsztatach jest bezpłatny, obowiązują jednak zapisy pod numerem telefonu 33 851 08 21 wew. 30 lub e-mail: ltrojan@zamekcieszyn.pl.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj