Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Wystawa prac Jana Śliżewskiego w Radlinie

Facebook Twitter

Gdy skończył pracować pod ziemią, zajął się malarstwem. W piątek (1.02.) w radlińskim MOK-u wystawa dorobku twórczego Jana Śliżewskiego.

Fot. mok.radlin.pl

Emerytowany górnik kopalni “Marcel” przepracował przeszło 30 lat pod ziemią jako górnik strzałowy. Zajmuje się malarstwem od lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Swoje zainteresowania rozwijał w Zespole Twórców Nieprofesjonalnych “Oblicza”.

Twórczość górnika-artysty poświęcona jest pracy pod ziemią, a także dawnemu Radlinowi i okolicom. Uwidocznił nie tylko śląskie zwyczaje i tradycje, w swoim dorobku ma także studia z natury. Otwarcie wystawy o godzinie 18:00.

Niespokojny, twórczy duch Jana Śliżewskiego nie pozwala mu poprzestać na malarstwie, tworzy on również małe formy rzeźbiarskie, jest kolekcjonerem, twórcą „ogrodu pamięci”w którym znajdują miejsce dawne przedmioty.

Artysta ma na swoim koncie liczne wystawy, nagrody i wyróżnienia za twórczość malarską /m.in. w Ogólnopolskim Konkursie im.P. Wróbla/a także uhonorowany wieloma wyróżnieniami za zasługi dla kultury, m.in. nagroda “Zasłużony dla miasta Rybnika”, “Nagroda Prezydenta miasta Rybnika”, wyróżnienie “Quality” Burmistrza Miasta Radlin i wiele innych.

Prace artysty znajdują się w wielu kolekcjach prywatnych i muzealnych, obecna wystawa jest prezentacją różnorodnych tematów i technik, wiele prac będzie prezentowanych po raz pierwszy.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj