Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Wystawa rzeźby i malarstwa w Galeryjce Wiślańskiego Centrum Kultury

Facebook Twitter

Do 12 sierpnia 2019 r. w Galeryjce Wiślańskiego Centrum Kultury oglądać można wystawę rzeźby i malarstwa Michaeli Zormanovej i Stanislava Zorman. Finisaż wystawy odbędzie się 9 sierpnia o godzinie 17:00. Wystawę można oglądać w godzinach otwarcia Wiślańskiego Centrum Kultury, tj. od poniedziałku do piątku od 8:00 do 16:00. Wstęp wolny.

Michaela Zormanová – najczęściej maluje w technice olejnej i akwareli. Tematyka prac to: człowiek, folklor, emocje oraz tematy połączone z wiarą i religią. Poza malarstwem zajmuje się także tłumaczeniem poezji. Obecnie jest na studiach doktoranckich na slawistyce w Ołomuńcu. „Mogę powiedzieć, że maluję od zawsze. Od ponad 10 lat prezentuję swoje prace na wystawach i zawsze jest to dla mnie bardzo ciekawe doświadczenie – widzieć kawałek swojego życia rozwieszonego na ścianach.”

Stanislav Zorman – urodził się w 1953 r. w Marklowicach Dolnych (Czechy). W swojej działalności artystycznej wykorzystuje wyłącznie naturalne materiały takie jak drewno, skóra, płótno. Autor poświęcił swoje życie opiewaniu piękna w malarstwie, rzeźbie, a zwłaszcza dendrologii. Z niezwykłą wrażliwością obserwuje przyrodę i tworzy swoje dzieła przede wszystkim ze starych, zniszczonych drzew.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 maja 2020