Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wystawa szopek bożonarodzeniowych w wodzisławskiej dzielnicy Jedłownik

Facebook Twitter

Wykonane przez najmłodszych prace będzie można zobaczyć w najbliższą niedzielę (20.12.) w kościele pw. Matki Bożej Wszechpośredniczki Łask i św. Antoniego. Dzieła z Polski, Czech i Słowacji podziwiać można będzie od godziny 15.30. To międzynarodowa inicjatywa, którą koordynują artysta Józef Burszyk oraz Jiří Cvešper.  Jest ona realizowana z powodzeniem od ponad 20 lat.

fot.pixabay.com

Z uwagi na obecne obostrzenia, wydarzenie będzie miało skromny charakter. Niemniej jednak do 17 stycznia 2021 r. w parafii będzie można podziwiać wykonane przez dzieci szopki.

Akcja ta łączy wiele osób – nauczycieli, rodziców z dziećmi, dziadków – całe rodziny. W tym roku we współpracy ze szkołami powstanie ok. 80-100 szopek, choć bywały lata, że było ich nawet 1500. Zaangażowane w ich projektowanie i budowę są setki osób, a dzieci rozwijają zdolności manualne. Jest to również świetna forma ewangelizacji, a zarazem oderwanie dzieci od maszyn, jakimi są dziś telefony komórkowe i komputery. Szopki są różnorodne. Ale to nie jest konkurs. Nie ma żadnych nagród. Każde dziecko, każda szkoła dostają dyplom

– mówi Józef Burszyk.

Józef Erwin Burszyk – to pochodzący z Bełsznicy artysta rzeźbiarz, miłośnik ziemi wodzisławskiej, autor m.in. „Ławki Wodzisławskiej” oraz figur do wodzisławskiej szopki bożonarodzeniowej na Rynku. Wykonuje też tzw. „Misy Śląskie”. Posiada ogromną wiedzę na temat drewna, rzeźbienia oraz zna wiele ciekawostek z tym związanych.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 7 grudnia 2022