Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wystawa w Zamku Cieszyn: Dizajn w przestrzeni publicznej. Rzemiosło

Facebook Twitter

Rzemiosło na pierwszym planie wystawy z cyklu Dizajn w przestrzeni publicznej, jaką oglądać można w Cieszynie. Przygotowano ją na Zamku Cieszyn. Wystawa zabiera widzów w podróż dookoła świata, prezentując współczesne projekty, czerpiące z tradycyjnych technik rzemieślniczych. Ekspozycja czyna do końca listopada.

fot.facebook.com/ZamekCieszyn

Projekty rzemieślnicze realizowane w dużej, wręcz architektonicznej skali wiążą się z wykorzystaniem tradycyjnych technik budowlanych i naturalnych materiałów takich jak drewno, wiklina czy słoma, w nowoczesny, atrakcyjny sposób. Rzemiosło w tym kontekście pojawia się pod postacią elementów architektury i małej architektury, wszelkiego rodzaju pawilonów giętych z bambusa, montowanych z drewna, pokrywanych słomą, wielkoformatowych instalacji: tkanych, plecionych, czy wyplatanych. To także przykłady współpracy w naturą i sposób na zrównoważone gospodarowanie jej zasobami.

fot.facebook.com/ZamekCieszyn

Wystawa zabiera widzów w podróż dookoła świata. Prezentuje współczesne projekty, czerpiące z tradycyjnych technik rzemieślniczych, wskazuje, jak rzemiosło może funkcjonować jako usługa i co kryje się pod hasłem: nowe rzemiosło w odniesieniu do przestrzeni, z której korzystamy wspólnie.

  • Dizajn w przestrzeni publicznej. Rzemiosło
    17.09-30.11.2022
    Zamek Cieszyn, budynek A, sala wystawowa

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 czerwca 2023