Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wystawa zdjęć sportowców w Godowie

Facebook Twitter

"Ciężka praca się opłaca" to tytuł wystawy zdjęć jaką można oglądać w Ośrodku Kultury w Godowie. Prace przedstawiają młodych zawodników z gminy, którzy odnieśli sukcesy nie tylko na polskich arenach.

Fot. Artur Marcisz/ Urząd Gminy Godów

Mieszkający w Skrzyszowie Arkadiusz Kogut, autor wystawy, fotograf klubowy Jastrzębskiego Węgla, zaprezentował prace fotograficzne, na których można oglądać 24 sportowców, odnoszących sukcesy w tak różnych dziedzinach jak piłka nożna, szachy, enduro, judo, czy biegi narciarskie.

Chciałem pokazać, że warto ciężko trenować, chcę zachęcać Was do wysiłku

– powiedział Arkadiusz Kogut, otwierając swoją wystawę.

Fot. Artur Marcisz/ Urząd Gminy Godów

Przypomniał sytuację sprzed ponad 15 lat, kiedy zaczynał swoją przygodę z fotografią sportową. Wówczas na stadionie GKS-u fotografował Roberta Lewandowskiego. Wtedy Lewandowski był jeszcze nastolatkiem, 19-letnim królem strzelców II ligi, grającym w Zniczu Pruszków. Dziś, dzięki nie tylko talentowi, ale przede wszystkim ogromnej pracy, jest jednym z najlepszych piłkarzy świata.

Fot. Artur Marcisz/ Urząd Gminy Godów

Wystawione fotografie przedstawiają młodych sportowców z gminy Godów w trakcie zmagań

Są to: Marlena Czyż, Karolina Tyman, Dominika Banko (biegi), Maja Moczała (szachy), Hanna Łaciok (taniec), Jakub Buchcik (pływanie), Zuzanna Karasek (jazda konno), Kamil Sitek, Dawid Sitek (enduro), Nataniel Oślizło, Filip Świtała, Jan Sitek (piłka nożna), Amelia Cholajda, Martyna Cholajda, Martyna Pietroszek, Alicja Kowalska, Emilia Piskowska, Michał Skorupa, Oliwia Witek (biegi narciarskie), Dominik Szwarc, Dominik Rajszys, Maciej Piskowski, Bartosz Kopiec, Kevin Jeremiasz i Oliwia Cichy (judo).

O autorze wystawy

Arkadiusz Kogut – fotograf na co dzień mieszkający w Skrzyszowie. Fotografia to przede wszystkim jego pasja, której oddaje się od czasów szkoły podstawowej, kiedy uczęszczał na kółko fotograficzne, w którym używane były jeszcze aparaty analogowe. Od 15 lat zajmuje się fotografią reporterską i sportową – jest klubowym fotografem Jastrzębskiego Węgla, czołowej drużyny siatkarskiej Plus Ligi. Zdobył główną nagrodę na V Gali Śląskiej Siatkówki w kategorii „Najlepsza fotografia meczowa lub film”. Jak sam mówi: „Fotografia sportowa pozwala oddać prawdziwe emocje. Radość, smutek, łzy, wściekłość. Wszystko to znajdziemy nie tylko na twarzach sportowców, ale również na twarzach widzów.”

Więcej zdjęć znajdziecie na stronie Urzędu Gminy Godowa

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj