Wysyłał pogróżki o podłożeniu bomby. Policja ma 43-letniego mieszkańca Gliwic
43-latek z Gliwic podejrzany o masowe wszczynanie fałszywych alarmów bombowych - zatrzymany. Mężczyzna został ujęty przez policjantów z Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości w Katowicach.

Szacowany czas czytania: 00:51
Pogróżki o podłożeniu bomby trafiały do wielu instytucji
Relacjonuje komisarz Marcin Zagórowski, z CBZC.
Marcin Zagórowski: Na początku grudnia funkcjonariusze wydziału obsługi całodobowej CBZC otrzymali informację o zagrożeniu terrorystycznym, polegającym na deklarowaniu podłożenia ładunków wybuchów w obiektach publicznych na terenie Polski. Informacja została przekazana funkcjonariuszom zarządu w Katowicach, którzy w ramach czynności operacyjnych ustalili, że nadawcą tych wiadomości jest 43-letni mieszkaniec Gliwic. Mężczyzna został zatrzymany w tym samym dniu, w ciągu 5 godzin od otrzymania zgłoszenia.
Podczas przeszukania zabezpieczono komputer z którego została rozesłana wiadomość – znaleziono ją w skrzynce poczty elektronicznej. Oprócz tego zatrzymano trzy telefony komórkowe, 20 kart SIM, 3 cyfrowe nośniki pamięci oraz dwa dyski zewnętrzne. mężczyzna został doprowadzony do Sądu Rejonowego w Gliwicach. Został tymczasowego aresztowany na okres 3 miesięcy. Za wywołanie fałszywych alarmów grozi mu kara nawet do 15 lat więzienia.