Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wyszły z domu by posiedzieć w samochodzie

Facebook Twitter

To historia z Wodzisławia Śląskiego. O siedzących w zaparkowanym pojeździe dziewczynach poinformował świadek.

Patrol składający się z policjanta i strażnika miejskiego został wczoraj (6.04.) wezwany na ulicę Wojska Polskiego, gdzie według relacji świadka w samochodzie ma siedzieć kilka młodych osób i spożywać alkohol. Mundurowi pojechali pod wskazany blok, pod którym stał zaparkowany srebrny nissan. W pojeździe zastano cztery dziewczyny. Nie potwierdzono faktu spożywania alkoholu. Nastolatki nie potrafiły jednak racjonalnie wyjaśnić celu spotkania. Dwie z nich zostały ukarane mandatem karnym za naruszenie przepisów dotyczących przemieszczania się i grupowania osób. Pozostałe dziewczyny były nieletnie i wobec nich decyzje podejmie sąd rodzinny. Obie zostały przekazane pod opiekę rodziców, których również pouczono o obowiązujących przepisach.

To nie jedyny przypadek naruszenia obowiązujących przepisów. Wczoraj zespół pogotowia ratunkowego przekazał policjantom nietrzeźwego mężczyznę. Mężczyzna zamiast siedzieć w domu postanowił odwiedzić swoją siostrę. 71-latka poinformowano o sporządzeniu wniosku do sądu.

Zgodnie z Ustawą z dnia 31 marca 2020r. za łamanie kwarantanny, a także za nieprzepisowe przemieszczanie się, grupowanie, bądź inne naruszenia nakazów, zakazów lub ograniczeń związanych z obecnym zagrożeniem, osoba zostanie ukarana mandatem, a w przypadku odmowy jego przyjęcia skierowany zostanie wniosek o ukaranie do sądu. To jednak nie wszystko. W przypadku rażących naruszeń przepisów informacja zostanie skierowana także do Powiatowego Inspektora Sanitarnego, który w ramach prowadzonego przez siebie postępowania może nałożyć grzywnę od 5 tys do 30 tys zł.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj