Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wytańczyły dwa medale w Chorwacji!

Facebook Twitter

W poniedziałek, 8 lipca, do Polski wróciły mażoretki Astra-Enigma z Domu Kultury w Rybniku-Niedobczycach, które uczestniczyły w XVI Mistrzostwach Europy Mażoretek MWF w Zagrzebiu. Dziewczyny zdobyły srebrny medal w defiladzie klasycznej seniorek i brązowy medal w miksie seniorek

Seniorki potwierdziły swoją wysoką klasę, ale na brawa zasługuje również postawa rybnickich kadetek, które w trzy miesiące wypracowały taką formę, że śmiało mogły konkurować z zespołami z innych krajów. Mają niesamowity potencjał – podkreślają trenerki – Michalina Michalik-Newe, Karolina Pęcherczyk i Czeszka Lenka Bachova.

Wcześniej część dziewcząt brała udział w obozie artystycznym w chorwackiej Kasteli. Obóz i mistrzostwa to nie tylko ciężka praca, ale również możliwość krótkiego wypoczynku, plażowania i kąpieli w morzu.

Taki wyjazd nie obył się bez niespodzianek i nieprzewidzianych sytuacji, które było trzeba rozwiązać. Jedna z dziewcząt do ostatniego dnia czekała na… dowód osobisty, żeby móc pojechać. Odebrała go w chwili, kiedy autobus z jej koleżankami był już za granicą…

 Roksana odbierała dowód o godzinie 14.30. A o godz.15 była już w autobusie do Chorwacji. Straciła pół dnia, bo dotarła na miejsce kilka godzin później od wszystkich koleżanek, ale zatańczyła! Dziękujemy naczelnikowi Wydziału Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta w Rybniku oraz śląskiej i rybnickiej policji za pomoc – słyszymy w DK Niedobczyce.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj