Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Wytyczne jak ma wyglądać opieka w przedszkolach i żłobkach

Facebook Twitter

Wiemy, jak ma wyglądać opieka nad dziećmi w przedszkolach i żłobkach, które mogą być otwarte od 6 maja. Główny Inspektor Sanitarny podał wytyczne.

Fot. W.Troszka/ rybnik.eu

To będzie spore wyzwanie dla placówek, bo jak na przykład wyobrazić sobie, że personel pomocniczy i kuchenny, nie może kontaktować się z dziećmi i z opiekunami grup. Jednocześnie posiłki ma wydawać w systemie zmianowym i po każdym z nich czyścić blaty i krzesła.

Dzieci mają być podzielone na maksymalnie 12-osobowe grupy. Każda ma mieć tego samego opiekuna. Zajęcia dla każdej z grup mają odbywać się w wyznaczonej i stałej sali, o określonej powierzchni, którą przynajmniej raz na godzinę trzeba wietrzyć.

Wszystkie zabawki trzeba dezynfekować, a te, których nie można- na przykład pluszowe zabawki- trzeba wyrzucić. Główny Inspektor Sanitarny zaleca, by dzieci nie przynosiły ze sobą niepotrzebnych przedmiotów i zabawek. Jeżeli będziemy odbierać dziecko to w maseczce, rękawiczkach i pamiętajmy, by nie zbliżać się na odległość mniejszą niż 2 metry zarówno do dzieci, jak i dorosłych.

Zajęcia w placówkach mają odbywać się tylko dla zdrowych dzieci, których opiekunowie również są zdrowi. Zdrowy ma być również personel, który musi być zaopatrzony w jednorazowe rękawiczki, maseczki na usta i nos, a także fartuchy z długim rękawem. No i każda placówka musi przygotować izolatkę, do której w razie potrzeby trafi maluch.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj