Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wznawiają działalność Warsztaty Terapii Zawodowej

Facebook Twitter

Warsztaty terapii i ośrodki wsparcia w powiecie wodzisławskim wznawiają działalność.

Po pandemicznej przerwie, od dziś (20.07.) można korzystać z Ośrodka Wsparcia PERŁA w Wodzisławiu Śląskim, Ośrodek Wsparcia w Połomi, Warsztatu Terapii Zajęciowej w Wodzisławiu Śląskim, a także Warsztatu Terapii Zajęciowej w Gorzycach.

Pracownicy instytucji zostali wyposażeni w środki ochrony indywidualnej (maseczki, przyłbice, rękawiczki jednorazowe oraz płyny do dezynfekcji), zaś uczestników zajęć zobowiązano do noszenia maseczek oraz do dezynfekowania rąk. Wyznaczone zostały miejsca, w których realizowane są zajęcia, zgodnie z potrzebą zachowania bezpiecznego dystansu. Liczba uczestników biorących jednorazowo udział w zajęciach określona została w wewnętrznych procedurach jednostek. Pomieszczenia są wietrzone i dezynfekowane. Zabezpieczono też środki ochronne.

Placówki wyposażono też w informacje i plakaty informujące o prawidłowym sposobie mycia rąk, zakładania/ ściągania maseczek czy rękawiczek jednorazowych, a także dezynfekcji rąk i powierzchni. Na konieczność przestrzegania zasad wynikających z reżimu sanitarnego – zarówno na terenie ośrodków, jak i poza nimi – szczególną uwagę podopiecznym będą też zwracać uwagę opiekunowie, terapeuci i specjaliści WTZ i ośrodków wsparcia.

Zobacz też:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 grudnia 2021