Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wznowiono budowę ekranów przy wiślance

Facebook Twitter

To III etap budowy ekranów akustycznych, zabezpieczeń przeciw hałasowi, wzdłuż drogi krajowej nr 81 między Warszowicami a Pawłowicami. A przypomnijmy: z początkiem roku prace budowlane na tym odcinku zostały wstrzymane ze względu na odwołania złożone przez 3 mieszkańców.

www.pawlowice.pl

Chcieli oni pozostawienia bezpośredniego wyjazdu na drogę szybkiego ruchu. Wnioski te zostały odrzucone przez wojewodę śląskiego. Po wybudowaniu ekranów mają w tym miejscu pozostać dwa zjazdy z wiślanki. Zdaniem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad takie rozwiązanie zapewnia wyższy stopień bezpieczeństwa ruchu na drodze oraz poprawia komunikację posesji zlokalizowanych wzdłuż niej.

Natomiast dojazd do posesji ma zapewnić mieszkańcom wyremontowana i poszerzona droga gospodarcza. Prace wznowiono po wydaniu przez wojewodę śląskiego decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej, posiadającej rygor natychmiastowej wykonalności. Obecnie przebudowywane jest uzbrojenie i sieć napowietrzna w miejscu, gdzie do połowy listopada mają stanąć ekrany.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 19 maja 2022