Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wzrasta poziom ilości osób zaszczepionych, ale różnice w regionach są duże

Facebook Twitter

Niespełna 71 % mieszkańców w pełni zaszczepionych, to najwyższy wynik w kraju, ale nie dotyczy naszego regionu, a nawet województwa. To gmina Wronki w Wielkopolsce. U nas, najwięcej osób w pełni zaszczepionych jest w Cieszynie, to prawie 55% mieszkańców.

Fot. powiat.cieszyn.pl

Ministerstwo Zdrowia codziennie w raportach podaje kilkanaście tysięcy nowych zachorowań. Medycy mówią, że są to głównie osoby niezaszczepione. W Radiu 90 sprawdzamy więc stan szczepień w naszym regionie.

Wojewódzką listę z najwyższym odsetkiem zaszczepionych otwiera gmina Bobrowniki w powiecie będzińskim to nieco ponad 61 procent osób w pełni zaczepionych.

Nasz region z mieszkańcami, którzy najchętniej przyjęli dawki szczepień to Knurów 55,4 procent. A jak wygląda sytuacja w miastach powiatowych?
Cieszyn 54,9%
Rybnik 50,7%
Żory 50,1%
Wodzisław Śląski 49,1%
Jastrzębie-Zdrój 48,7%
Racibórz 47,6 % procent osób zaszczepionych.

A w których gminach w zestawieniu jest najmniejszy odsetek osób, które przyjęły ochronę przed wirusem? To Istebna niespełna 36 i pół procent 36,3, ale i kilka gmin z powiatu raciborskiego – jak Pietrowice Wielkie, Rudnik czy Kuźnia Raciborska – tutaj maksymalny poziom wyszczepienia osiągnął 40%.

Poniedziałkowe statystyki (8.11.) mówią o 7 316 wykrytych nowych zakażeniach koronawirusem.

Czytaj także:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj