Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wzrost włamań do mieszkań na Śląsku Cieszyńskim

Facebook Twitter

W ostatnich dniach odnotowano kilka takich zdarzeń. Dochodziło do nich w ciągu dnia, gdy domownicy przebywali w pracy bądź szkole. Włamywacze splądrowali mieszkania, kradnąc wartościowe przedmioty. Złodzieje wyłamują okna albo drzwi. Ich łupem padają głównie kosztowności.

Zdarzają się także kradzieże rowerów z klatek schodowych i piwnic. W Puńcowie sprawcy skradli aparat fotograficzny i biżuterię. Podobne włamania odnotowano w ostatni weekend w Cieszynie, Kończycach Małych i Frelichowie. W każdym przypadku straty sięgają od kilkuset do kilku tysięcy złotych.

Policjanci apelują do mieszkańców, aby zwracać uwagę na wszelkie nietypowe rzeczy. Czujność powinny wzbudzić zaparkowane w rejonach posesji obce, nieznane pojazdy; osoby budzące podejrzenie, przebywające w sąsiedztwie naszych lub sąsiednich posesji; osoby poruszające się w okolicy bez konkretnego celu albo też wypytujące o sprawy związane z sąsiednimi posesjami, np. czy jest sąsiad, kiedy wróci. Złodzieje wcześniej obserwują zwyczaje domowników, sprawdzają, kiedy wychodzą oni do pracy lub do szkoły.

Informacje o niepokojących spostrzeżeniach trzeba niezwłocznie przekazywać oficerowi dyżurnemu cieszyńskiej policji pod numery telefonów alarmowych – 997, 112 lub 33 8516 200. Informacja ta może przyczynić się do szybkiego ujęcia sprawców! Pamiętajcie także o dokładnym zamknięciu wszystkich zamków w drzwiach. Nie zapomnijcie o zamknięciu okien. Jeżeli posiadacie alarm domowy uruchomcie go.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj