Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

XVIII Festiwal Piosenki Europejskiej w Rybniku

Facebook Twitter

Festiwal Piosenki Europejskiej adresowany jest do młodych solistów w wieku 15-25 lat, wykonujących muzykę w jednym z języków krajów Unii Europejskiej, a w 2020 r. są to: angielski, francuski, niemiecki, hiszpański i włoski.

fot. Skitterphoto / pixabay.com

Każdy z uczestników wykonuje dwie piosenki w jednym lub dwu językach, oraz krótką autoprezentację w języku, w którym wykonywany jest jeden z utworów. Celem Festiwalu Piosenki Europejskiej jest popularyzacja języków obcych, dokonanie przeglądu aktualnego stanu kultury muzycznej młodzieży, popularyzacja najbardziej wartościowych treści muzycznych i literackich oraz promowanie twórczości artystycznej, promocja Unii Europejskiej. Zgłoszenia do udziału w XVIII Festiwalu Piosenki Europejskiej przyjmowane są do dnia 14 lutego 2020 r. Przesłuchania konkursowe odbędą się w dniach 3 i 4 marca 2020 r. Laureaci Festiwalu zobowiązani są do występu w koncercie finałowym.

Organizatorami Festiwalu są: Dom Kultury w Rybniku – Chwałowicach, Centrum Usług Językowych „Albion”  , i IV Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Rybniku. Szczegółowe informacje zawarte są w regulaminie Festiwalu, regulamin i karta zgłoszenia do pobrania TUTAJ.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj