Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

XXI Turniej Bokserski im. Józefa Cyrana o Puchar Prezydenta Miasta Rybnika

Facebook Twitter

Młodzi pięściarze skrzyżowali rękawice w Rybniku. W minioną sobotę (22.10.) w hali w Boguszowicach odbył się 21. już Turniej Bokserski im. Józefa Cyrana o Puchar Prezydenta Miasta Rybnika.

fot. Mcability \ pixabay.com

Józef Cyran, przypomnijmy, był znanym samorządowcem, przez lata piastował także funkcję wiceprezydenta miasta, prywatnie był miłośnikiem boksu. Co roku na starcie memoriału jego imienia staje wielu pięściarzy, W tym roku byli to adepci boksu z roczników od 2001 do 2010. Mówi Michał Szpot kierownik sekcji bokserskiej RMKS-u Rybnik.

Na tą imprezę przyjeżdżają kluby z całej Polski. W tym roku zgłosiło się ponad 30 klubów i ponad 200 zawodników z całej Polski oraz z zagranicy. Mamy zawodników z Czech, Słowacji. Organizujemy zawody w ten sposób, aby mieli szansę ci najmłodsi adepci w wieku 11 a 13 lat, żeby mogli przyzwyczajać się do ringu, do stresu. Przygotowywać się powolutku do coraz większych wyzwań.

Dodajmy, że w ramach imprezy odbyło się ponad 20 walk. Organizatorem wydarzenia była sekcja bokserska RMKS-u, przy wsparciu Miasta Rybnika.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2024