Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Z aplikacją, taniej o połowę

Facebook Twitter

Chodzi o bilety w rybnickiej komunikacji, te jednorazowe na przejazdy organizowane przez Zarząd Transportu Zbiorowego w Rybniku. Żeby otrzymać zniżkę, wystarczy podczas zakupu wskazać początkowy i końcowy przystanek na trasie autobusu. Z promocji można korzystać wielokrotnie.

fot. facebook.com/pages/Zarząd-Transportu-Zbiorowego-w-Rybniku

Należy jednak pamiętać, że w ramach jednego przejazdu można kupić tylko jeden bilet o obniżonej cenie. Rabat w wysokości 50 % dotyczy przejazdów w obrębie miasta.

Na oszczędności mogą jednak liczyć także pasażerowie podróżujący liniami, które łączą Rybnik z okolicznymi miejscowościami; bilety jednorazowe są wtedy tańsze o złotówkę – normalne i 50 groszy – ulgowe.

Poza Rybnikiem płatności mPay są dostępne w kilkudziesięciu innych miastach, m.in. w Katowicach, Gliwicach, Raciborzu, Oświęcimiu i Krakowie. W Rybniku aplikacja pozwala kupować telefonem bilety jednorazowe oraz 24-godzinne.

Kupowanie biletów za pomocą mPay jest bardzo proste. Wystarczy uruchomić aplikację w telefonie i dotknąć kafelka „Komunikacja miejska”. Następnie pasażer wybiera jeden z dostępnych biletów, wpisuje numer linii i określa metodę płatności. Ostatnim krokiem jest potwierdzenie zakupu kodem PIN, który każdy użytkownik ustala samodzielnie podczas rejestracji w mPay.

Nabycie biletu w aplikacji jest równoznaczne z jego skasowaniem. Podczas kontroli należy otworzyć zakładkę „Moje bilety”, wybrać aktywny bilet i okazać go kontrolerowi. Przez cały okres ważności biletu jest on widoczny także na ekranie głównym aplikacji. Okazywanie biletów do kontroli jest możliwe nawet wtedy, gdy telefon nie ma aktywnego połączenia z Internetem.

Aby móc płacić za bilety telefonem, należy wcześniej zasilić swoją elektroniczną portmonetkę mPay środkami pieniężnymi, np. za pomocą przelewu bankowego. Do aplikacji można też podłączyć kartę płatniczą, co pozwala uniknąć konieczności pamiętania o regularnych zasileniach. Należność za bilety jest wówczas pobierana bezpośrednio z konta bankowego pasażera.

Aplikacja mPay jest darmowa i dostępna na telefony z systemami Android oraz iOS. Żeby ją pobrać, wystarczy w sklepie z aplikacjami wpisać „mPay płatności mobilne”. Innym sposobem jest wpisanie w przeglądarce internetowej telefonu adresu app.mpay.pl. Podczas pierwszego uruchomienia aplikacja przeprowadza użytkownika przez krótki proces rejestracji.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj